“Şok! Binance, Yanlışlıkla Binlerce İranlı’nın Hesabını Engelledi: Eski Çalışanlar Şeffaflıktan Şikayetçi!

"Şok! Binance, Yanlışlıkla Binlerce İranlı'nın Hesabını Engelledi: Eski Çalışanlar Şeffaflıktan Şikayetçi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski çalışanlarına göre, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in, olmaması gereken binlerce İran hesabını bloke ettiği bildirildi. Basında çıkan haberlere göre , bazı İranlı müşterilerin hesapları herhangi bir açıklama yapılmadan bloke edildi ve blokenin arkasındaki nedeni bilmeden paralarını çekmek zorunda kaldılar . , raporların belirttiği gibi 

Binance’in Küresel Yaptırımlar Başkanı Chagri Poyraz, şirketin uyumluluk protokollerini iyileştirme çabalarına rağmen, yaptırım uygulanan müşterileri veri tabanından kaldırma girişiminin, olmaması gereken hesapların bloke edilmesiyle sonuçlandığını itiraf etti. Poyraz, sorunun büyük ölçüde çözüldüğünü ancak İran gibi kapsamlı yaptırım uygulanan ülkelerle uğraşmanın incelikli olduğunu ve hangi İranlı müşterilerin uyumlu, hangilerinin uyumsuz olduğunu çözmenin zaman alıcı olduğunu iddia etti.

İranlıların Binance hizmetlerini kullanması yasak olmasa da, bu tür faaliyetleri yasaklayan ABD yaptırımları nedeniyle şirketin İran’da yaşayan müşterileri engellemesi gerekiyordu. Ancak Poyraz, ülkenin çok geniş olması nedeniyle İranlı müşterileri incelemenin zor olduğunu ve birçok İranlının Binance veya diğer platformlar gibi hizmetleri kullanmak için karanlık ağda KYC hesapları satın aldığını açıkladı.

Poyraz, şirketin İran’daki hesapları kapatmak için çaba sarf ederken, farkında olmadan platformu kullanmaya hak kazanan bazı İranlıları da etkilediğini belirtti. 

Binance, İranlı müşterilerin yasal olarak İran dışında ikamet ettiklerini kanıtlamalarına izin vermişti, ancak bazı müşteriler için ikamet durumlarını kanıtlama süreci birkaç ay sürdü. Sonuç olarak, bu müşteriler herhangi bir işlem gerçekleştiremedi veya kripto para birimlerini bir cüzdandan diğerine aktaramadı.

Birkaç eski müşteri hizmetleri temsilcisine göre, İranlı müşterilerle ilişkilerde şeffaflık tutarsızdı. İranlı müşterilere hesaplarının bloke edilmesinin nedenleri hakkında açıklama yapmamaları ve paralarını çekmelerini talep etmeleri istendi. Eski bir personel, yasağın nedenini açıklamaya yetkili olmadıklarını belirtirken, bir başkası bu politikayı onayladı.

Binance, bu tür faaliyetleri yasaklayan ABD yaptırımlarına rağmen şirketin İran’daki tacirlere ve firmalara yıllarca hizmet verdiği iddialarıyla dünya çapında yoğun bir kamu, siyasi ve düzenleyici inceleme altında bulunuyor. Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin asla bir grup insanı ayırmayı amaçlamadığını ve milliyetlerinin onlara yaptırım uygulamadığını belirtti . 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!