Skull of Satoshi’den Benjamin Wong, “Bitcoin Karşıtı” Projesi İçin Özür Diledi

Skull of Satoshi'den Benjamin Wong, “Bitcoin Karşıtı” Projesi İçin Özür Diledi
Skull of Satoshi'den Benjamin Wong, “Bitcoin Karşıtı” Projesi İçin Özür Diledi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mart ortasında “Skull of Satoshi” enstalasyonunu yaratmaktan sorumlu Kanadalı sanatçı Benjamin Von Wong, yakın tarihli bir röportajda “hiçbir zaman bitcoin karşıtı olması amaçlanmadığını” iddia ederek çalışması için özür diledi. insanların bu şekilde almasından memnun değil.

Benjamin Wong: Bitcoin Karşıtı Bir Proje Yaratmayı Asla Düşünmedim

Wong şunları söyledi:

Bitcoin’in güvenli, emniyetli ve merkezi olmayan diğer tüm özelliklerini kaybetmeden fosil yakıtların gereksiz yere yakılmasından uzaklaşabileceği iyimser bir umuttu… Tüm kariyerimi gerçek dünyadaki fiziksel atıkları azaltmaya çalışarak geçirdim ve PoW sezgisel olarak israf hissetti. Tabii ki yanılmışım.

Skull of Satoshi, Wong ve Greenpeace’teki iş arkadaşlarının üzerinde bir yılı aşkın bir süre çalıştıktan sonra ortaya çıktı. Amaç , bitcoin madenciliği endüstrisindeki savurgan enerji kullanımına ışık tutmaya çalışmaktı . Proje, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi başkanı tarafından desteklendi. Bunun arkasındaki fikir, “kodu değiştirmek, iklimi değil.”

Ne yazık ki, Bitcoin’in basitçe Ethereum gibi PoS bölgesine doğru itildiğini hissedenlerden projeye tepki geldi. Greenpeace ABD’de özel projeler yöneticisi olan Rolf Skar şunları söyledi:

Diğer kripto para birimlerinin PoW’un enerji sorunu olduğunu fark edip değiştiğine işaret ediyoruz. Bitcoin bu alandaki geri kalmış ve on yıllık teknolojiye bağlı kalırken, diğer yeni kripto para birimleri farklı fikir birliği mekanizmaları kullanıyor ve karbon emisyonlarını azaltıyor.

Wong ayrıca, kendisini ve işini gerçekten analiz edebilmek ve özellikle çevresel sorumluluğun daha güçlü yönlerine katkıda bulunabileceğini görmek için Skull of Satoshi’ye benzer gelecekteki projelerden kendisini çıkaracağını belirtti. Belirtti:

Önce Twitter evrenine verilen bazı resmi yanıtları bir araya getirmem gerekiyordu ve [ben] çeşitli yerlerden aldığım tüm farklı bilgi parçalarını sindirmeye çalışıyordum. İlerleme ile mükemmellik arasındaki nüansı daha iyi anlamaya çalışıyorum.

BTC İçin Pos Mümkün Değil

Skar ayrıca, bitcoin’e karşı olmadığını ve insanların yaratıcı kalırken çevrenin hayatta kalmasını sağlamanın yeni yollarını bulmayı başarabilecek kadar yenilikçi olabileceğinden emin olduğunu belirtti. Bahsetti:

İklim krizi, sadece Greenpeace veya bitcoin’in değil, hepimizin adil ve yeşil bir gelecek sağlamanın yollarını bulmasını gerektiriyor. Bitcoin’in kodunu değiştirmekten nesnel olarak daha karmaşık ve anlaşılması zor olan sorunlar üzerinde düzenli olarak çalışıyoruz. Sadece denemeyi reddedersek imkansızdır.

Bitcoin madenciliği şirketi Sabre56’nın CEO’su Phil Harvey gibi bazıları, BTC’nin bir PoS ağına geçmesinin neredeyse imkansız olduğunu söylüyor ve bu mümkün olsa bile kullanıcıların bunu asla orijinal bir ağ olarak kabul etmeyeceklerinden emin.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!