Şimdiye Kadar Görülmemiş Bir Fonlanma! Bhutan ve Bitdeer 500 Milyon Dolarlık Kripto Madencilik Fonu Başlatıyor

Şimdiye Kadar Görülmemiş Bir Fonlanma! Bhutan ve Bitdeer 500 Milyon Dolarlık Kripto Madencilik Fonu Başlatıyor
Şimdiye Kadar Görülmemiş Bir Fonlanma! Bhutan ve Bitdeer 500 Milyon Dolarlık Kripto Madencilik Fonu Başlatıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bhutan’ın ticari kolu Druk Holding & Investments (DHI), bir kripto madenciliği fonu için 500 milyon dolara kadar para toplamak amacıyla Jihan Wu tarafından kurulan bir kripto madenciliği şirketi olan Bitdeer Technologies ile ortaklık kurduğunu duyurdu Proje, yerel istihdam olanakları yaratırken Butan ve vatandaşları için döviz cinsinden gelir elde etmeyi hedefliyor.

Bitdeer, fonun genel ortağı olarak hareket edecek, DHI ise sınırlı bir stratejik ortak olarak görev yapacak. Singapur merkezli şirket, Butan’da 100 megavatlık bir maden işletmesi kurmayı planlıyor ve inşaatın bu yılın ikinci çeyreğinde başlaması ve üçüncü çeyrekte tamamlanması planlanıyor.

Proje ayrıca, DHI’nin daha bağlantılı ve sürdürülebilir bir yerel ekonomiye yapılan yatırımı temsil ettiğini söylediği, karbon emisyonu üretmeden çalışan bir dijital varlık madenciliği veri merkezinin geliştirilmesini gerektirecek.

Nüfusu bir milyonun altında olan bir Himalaya ülkesi olan Bhutan, son birkaç yıldır sessizce Bitcoin madenciliği yapıyor. CEO Ujjwal Deep Dahal’a göre DHI, Bitcoin’in fiyatı 5.000 dolar civarındayken madencilik alanına girdi. Son piyasa çalkantısına rağmen, DHI’nin Bitdeer ile yeni ortaklığı, Bhutan’ın kripto ile ilgilenmeye devam ettiğini ve projenin ülke için önemli bir gelir elde etmesinin beklendiğini gösteriyor.

Wu tarafından ortaklaşa kurulan Çinli bir bitcoin madencilik çipi üretim devi olan Bitmain Technology’nin bir yan ürünü olan Bitdeer, geçen ay bir SPAC ile ters bir birleşme yoluyla Nasdaq’ta listelendi. Yakın tarihli bir düzenleyici dosyaya göre şirket, başlangıçta Kuzey Amerika, Kuzey Avrupa, Orta Asya ve Güneydoğu Asya’ya odaklanarak madencilik veri merkezlerini inşa etmek için başka sahaları da araştırıyor.

Bitdeer ile ortaklığın Bhutan’a önemli faydalar sağlaması, istihdam yaratması, gelir elde etmesi ve ülkenin küresel inovasyonun ön saflarında yer almasına yardımcı olması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda başlayacak olan madencilik operasyonunun inşaatı ile Bhutan’ın kripto madenciliği konusundaki emelleri devam edecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!