Ripple’ın Sonunda Bir Emtia Olarak Etiketlenme Zamanı Geldi mi? Öğrenin

Ripple'ın Sonunda Bir Emtia Olarak Etiketlenme Zamanı Geldi mi? Öğrenin
Ripple'ın Sonunda Bir Emtia Olarak Etiketlenme Zamanı Geldi mi? Öğrenin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) , dünyanın en büyük ve en popüler dijital para ticaret platformu Binance’e dava açtığı duyurulmuştu . Davanın platformun yerel belirteci olan XRP üzerinde ciddi etkileri olabileceğinden ve varlığın daha önce hiç olmadığı kadar dalgalanma yaşayabileceğinden endişe duyan birçok Ripple hayranı var .

Ripple Nasıl Sınıflandırılacak?

Ripple, yılın başından bu yana fiyatına yaklaşık yüzde 40 arttı, bu da boğa koşusunun etkilerinden kesinlikle keyif almasına rağmen, fiyatının veya değerinin bitcoin veya Ethereum kadar arttığına tanık olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, bunun lehinde tartışmaya devam eden birçok analist var ve para biriminin, dijital para birimi arenasını kimsenin mümkün olmadığını düşündüğü şekillerde tamamen yenilemek için gerekenlere sahip olduğuna inanıyorlar.

Sermaye piyasası danışmanlık şirketi Grit Capital’in CEO’su Genevieve Roch-Decter, yakın zamanda e-postayla gönderilen bir açıklamada şunları söyledi:

CFTC’nin Binance’e karşı XRP tokenlerinin emtia olarak kabul edilebileceğine dair dosyalamasından kaynaklanan yeni korkulara rağmen, XRP, daha geniş kripto pazarlarının tam aksine son 24 saat içinde yükseldi.

Binance aleyhindeki mevcut CFTC davasının Ripple’a bu kadar çok dikkat çekmesinin nedenlerinden biri, ikincisinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili mevcut davasıyla ilgili. Kısa bir süre önce SEC, çok sayıda menkul kıymet yasasını ihlal ettiğini iddia ederek Ripple aleyhine dava açtı. Ripple, davayla mücadele edeceğine söz verdi ve yazının yazıldığı sırada, bir ABD mahkeme salonunda güç kazandıktan sonra davayı kazanmanın eşiğinde görünüyor.

Baş teknoloji sorumlusu David Schwartz da dahil olmak üzere Ripple’ın birçok yöneticisi, Ripple’ın daha çok bir meta olduğuna ve bu nedenle SEC’in yetki alanına girmemesi gerektiğine inanıyor. Bu nedenle o ve ekibi davayla tüm güçleriyle savaşmayı kabul ettiler. Twitter’da Schwartz şunları söyledi:

XRP, ticarette işlem gören bir ham maldır ve bir XRP, diğer tüm XRP’lere eşdeğer kabul edilir. Bu hemen hemen bir metanın tanımıdır. XRP’nin değerinin hiçbir kısmı, başka birinin XRP sahiplerine karşı yasal yükümlülüklerinden kaynaklanmaz.

Pek Çok Kötü Sınıflandırılmış Jeton Var

Hem CFTC hem de Binance arasındaki dava, şu anda dolaşımda olan birkaç dijital varlığın (bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Binance’in USD tokeni dahil) meta olduğunu ve bu nedenle ajans tarafından düzenlenmesi gerektiğini iddia ediyor. Schwartz, açıkça Ripple’ın da bu kategoriye girdiği görüşünde ve bu nedenle SEC’in kendi işine bakması gerekiyor.

SEC, son zamanlarda ajanstan bir Wells bildirimi alan Coinbase de dahil olmak üzere birkaç dijital para birimi şirketine zorbalık sürecinde .

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!