Rapor: Singapur, Güven Düşüşlerine Rağmen Büyük Bir Kripto Cenneti Oluyor

Rapor: Singapur, Güven Düşüşlerine Rağmen Büyük Bir Kripto Cenneti Oluyor
Rapor: Singapur, Güven Düşüşlerine Rağmen Büyük Bir Kripto Cenneti Oluyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Independent Reserve Cryptocurrency Index yakın tarihli bir raporda, dijital para birimi dünyasının, güven departmanında birkaç darbe almasına rağmen, yatırımlarında her zamanki gibi istikrarlı görünen Singapur’daki insanlar arasında hala aktif ticaretin tadını çıkardığını iddia etti.

Singapur Hala Kriptoyu Seviyor

Singapur’daki kripto ilgisi bir zamanlar 60 puanın üzerindeydi, yani dijital para birimi ülke içinde çok popülerdi ve ona güvenen ve onu standart, fiat para birimiyle aynı seviyedeymiş gibi seven birkaç kişi vardı. Şimdi, işaretin 55 seviyesine düştüğü görülüyor. Bu nedenle, güven biraz düştü, ancak ülkede hala devam etmekte olan ticaret çılgınlığını sona erdirmek için yeterli değil.

Singapur‘da ikamet edenlerin yaklaşık yüzde 44’ünün – nüfusun sadece yarısı utangaç – yatırım portföylerinin bir parçası olarak dijital para birimine sahipken, yüzde 46’ya varan bir oranın aylık olarak kriptoya yatırım yaptığı tahmin ediliyor. Independent Reserve Singapore’un CEO’su Lasanka Perera yakın tarihli bir açıklamada şunları söyledi:

2022, çeşitli makroekonomik faktörler nedeniyle kripto para birimi endüstrisi için zorlu bir dönemdi. Terra-Luna’nın çöküşü ve FTX serpintisi, anlaşılır bir şekilde sektörde güven ve güven kaybına yol açtı. Son küresel mali olaylar gelişmeye devam ettikçe, birçoğu paralarını korumak için geleneksel mali kurumlara olan bağımlılıklarını yeniden değerlendirebilir ve banka temerrütlerine ve para biriminin değer kaybetmesine karşı korunmak için bitcoin gibi alternatif varlıklara yönelebilir. Kripto para biriminin uzun vadeli faydalarına yönelik iyimserliğin Singapur’da güçlü olmaya devam ettiğini ve uzun vadeli bir görüşü benimseyen yatırımcıların meyvelerini topladığını görmek cesaret verici… Singapur, kripto para birimleri için en net ve sağlam düzenlemelerden birine sahiptir ve bu da yatırımcılara güvenilir oyuncularla iş yapma güvencesi eklendi.

Farkındalık Artıyor, Yukarı, Yukarı

Yalnızca bu yıl, kriptoyla ilgili farkındalık düzeyi yüzde birden fazla arttı, bu da bölge sakinlerinin çoğunun daha önce bitcoin’e takıntılı olmasına rağmen, birçoğunun dikkatini biraz daha çeşitlendirme aracı olarak komşu altcoinlere çevirdiğini gösteriyor. Şu anda, 26 ila 35 yaşları arasındaki insanlar dijital para biriminin en çok farkında olanlardır. Perera dedi ki:

Altcoinlerin artan popülaritesi, daha fazla Singapurlunun bitcoin dışındaki diğer kripto para birimleri hakkında daha fazla farkındalık kazanmaya başladığını gösteriyor. Bu, sektör için umut verici bir işarettir, çünkü daha fazla yatırımcı, gerçek dünya uygulamaları ve kullanım durumları için daha yaygın olarak benimsenme potansiyeline ve yenilikçi faydaya sahip çeşitli blok zincirlerine ve projelere maruz kalmaktadır.

Çok düşüş yılı olmasına rağmen, Singapur’da kripto kabulü 2022’de yüzde 40’tan yüzde 43’e yüzde üç arttı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!