Michigan A.G. Dana Nessel Size Kripto Dolandırıcılıklardan Nasıl Kaçınacağınızı Açıklıyor

Michigan A.G. Dana Nessel Size Kripto Dolandırıcılıklardan Nasıl Kaçınacağınızı Açıklıyor
Michigan A.G. Dana Nessel Size Kripto Dolandırıcılıklardan Nasıl Kaçınacağınızı Açıklıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Michigan, kripto dolandırıcılığının kol gezdiği bir eyalet haline geldi ve bölgenin başsavcısı Dana Nessel, vatandaşları dijital para birimi dolandırıcılarının veya dolandırıcılığının kurbanı olmamaları için neler yapabilecekleri konusunda uyarıyor.

Dana Nessel, Kripto Dolandırıcılığından Nasıl Kaçınılacağına Dair

Nessel yaptığı açıklamada, yaşlı yetişkinlerin yeni teknoloji dalgalarına veya uygulamaların nasıl çalıştığına aşina olmayacaklarını düşündükleri için genellikle kötü aktörler tarafından hedef alındığını söyledi. Bu nedenle, kendilerini en savunmasız hissederler ve bir dolandırıcılığın aslında meşru olduğuna ikna olabilirler. Nessel dedi ki:

Kripto para birimi, deneyimli yatırımcılar arasında bile kafa karışıklığına neden olan yeni, karmaşık bir pazar ve kötü aktörler her yaştan insanı mağdur etmek için bu arenayı kullanıyor.

Bir basın açıklamasında, Nessel ve Michigan Eyalet Polisi, kimsenin sıklıkla kullandıkları veya gittikleri şubelerden nakit çekmemesi gerektiğini söyledi. Daha sonra pişman olacağınız bir şeye yakalanmanın en kolay yolu budur. Ayrıca, şube memurlarına veya diğer banka çalışanlarına neden para çektiğiniz konusunda asla yalan söylemeyin. Bazen yetkilileri devreye sokmak ve dolandırıcıların alaşağı edilmesini sağlamak için tek gereken onlara gerçeği söylemektir.

Ayrıca, herhangi biri ATM’den nasıl para çekileceğiyle ilgili talimatlar veren bir telefon alırsa, bu arama dikkate alınmamalıdır. Bir kişi aramaya cevap verirse, asla açık bırakmayın veya cep telefonunu ortalıkta bırakmayın. Nessel dedi ki:

Sakinler, telefonda veya internette yabancılardan gelen istenmeyen taleplere ve özellikle kripto para kiosklarında veya bitcoin ATM’lerinde bankadan para çekme veya para yatırma taleplerine karşı dikkatli olmalıdır.

Sonuç olarak, meşru kripto yatırım fırsatları asla tanıdığınız insanlardan gelmeyecek ve sosyal medya sayfaları aracılığıyla sunulmayacaktır. Dolayısıyla Facebook veya benzeri bir platform üzerinden birisine para göndermeniz isteniyorsa bu sözlere uyulmaması gerekir. Ayrıca, böyle bir bildirim alırsanız hemen yetkililere haber verdiğinizden emin olun.

MSP Siber Bölümü komutanı Birinci Dedektif Teğmen James Ellis, Michigan’ın bir kripto suç yatağı haline geldiğini ve dalganın ülke genelinde arttığını söyledi. dedi ki:

Bir banka soyguncusunun bankanızın kasasından para çalması gibi, hesap sahiplerinin kripto paralarının çalınmasıyla birlikte çevrimiçi takaslar daha sık istismar ediliyor, ancak çok daha kolay. Kötü aktörler ayrıca kurbanları doğrudan arayıp e-posta gönderiyor, zengin olma planları, romantik dolandırıcılıklarla veya kurbanın duygularıyla oynayarak hemen ilgilenilmesi gereken sahte acil durumlar yaratarak onları kripto ve nakit paralarından mahrum bırakıyor.

Tanımadığınız Birine Asla Güvenmeyin

Tanımadığınız birinin bilgisayarınıza veya hesaplarınıza erişmesine asla izin vermemeniz gerektiğini söyleyerek sözlerini bitirdi. Şu yorumu yaptı:

Yardım için yardım teklif ettiklerinde, tanımadığınız hiç kimsenin bilgisayarınıza veya hesaplarınıza uzaktan erişmesine asla izin vermeyin.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!