Mastercard, blockchain işlemleri için güveni artırmayı hedefliyor

Mastercard, blockchain işlemleri için güveni artırmayı hedefliyor
Mastercard, blockchain işlemleri için güveni artırmayı hedefliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mastercard, ödemeler, havaleler, biletleme ve NFT’lerdeki çeşitli uygulamaları kapsayan bir zincir üstü kimlik ve doğrulama çerçevesinde Web3 oyuncularıyla birlikte çalışıyor.

Mastercard Crypto Credential, şirketlere, geliştiricilere ve bireylere zincir üzerinde ve sınırlar ötesinde ödemeleri, ticareti ve ekonomik değeri güçlendirme potansiyelinin tamamını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Gemideki ortaklar arasında, ABD ile Latin Amerika ve Karayip koridorları arasında transferleri mümkün kılmak için bir başlangıç ​​projesi üzerinde çalışan kripto cüzdan sağlayıcıları Bit2Me, Lirium, Mercado Bitcoin ve Uphold yer alıyor.

Şirket ayrıca halka açık blockchain ağ kuruluşları Aptos Labs, Ava Labs, Polygon ve The Solana Foundation ile birlikte çalışıyor. Aptos, Web3 aracılığıyla para gönderip almanın kimlik ve tasdik unsurunu etkinleştirmek için blok zincirlerinin kısa listesinden biri olduğunu söylüyor.

İş ortakları ayrıca NFT’ler, biletleme, kurumsal ve ödemeler gibi kimlik odaklı Web3 çözümlerinin faydasını keşfetmeyi amaçlıyor.

Mastercard Dijital Varlık ve Blockchain Ürün ve Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Raj Dhamodharan şunları söylüyor: “Mastercard Crypto Credential ile, Web3 ortamlarında etkileşim kurmakla ilgilenenlerin takip etmek istedikleri faaliyet türleri için tanımlanmış standartları karşılamalarını sağlamaya yardımcı olabiliriz. “

Mastercard Crypto Credential yalnızca doğrulama standartlarını ve düzeylerini tanımlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla kullanım senaryosunun hayata geçirilmesine yardımcı olmak için gerekli etkinleştirme teknolojisini de sağlayacaktır.”

Mastercard ayrı olarak, StartPath programı için altı blok zinciri ve dijital varlık girişimi daha kaydetti ve katılımcılara eğitim, kanallara ve müşterilere erişimin yanı sıra konu uzmanlığı ve teknik işbirliği için bir fırsat sağladı.

Yeni üyeler Axelar, Cheeze, Coala Pay, Qonbay.io, RociFi Labs ve Suberra’dır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!