Kore Maliye Bakanı, Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu'nun (FSC) komiseri Choi Jong-Ku, bankaların yerel kripto para birimi borsalarına sanal banka hesapları sağlama sürecinde uyum ve güvenlikle ilgili herhangi bir sorun olmadığını yeniden doğruladı.

Güney Kore Maliye Bakanı, Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı
Güney Kore Maliye Bakanı, Kripto Borsalarıyla Çalışan Bankaları Onayladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) komiseri Choi Jong-Ku, bankaların yerel kripto para birimi borsalarına sanal banka hesapları sağlama sürecinde uyum ve güvenlikle ilgili herhangi bir sorun olmadığını yeniden doğruladı.

Komiser Choi, Güney Kore hükümeti tarafından ülkedeki tüm devlet kurumlarının ve komisyon üyelerinin ilerlemesini değerlendirmek için yürütülen devlet işleri denetiminde, kripto para birimi ticaret platformlarının Müşterini Tanı (KYC) ve Anti-Money ile iyi donanımlı olduğu sürece vurguladı. Aklama (AML) sistemleri, dijital varlık platformları, ülkenin ticari finans kuruluşlarından bankacılık hizmeti alabilecek.

“Kripto para borsalarına sanal banka hesabı sağlayan bankalarda herhangi bir sorun yok. Komiser Choi, dijital varlık ticaret platformlarının KYC ve AML sistemlerine sahip olması durumunda, sanal banka hesaplarının borsalara verilmesinde bir sorun olmadığını söyledi.

Güney Kore’de kripto borsaları, kullanıcıların KRW’yi borsalarda güvenli bir şekilde tutabilmeleri için anında Güney Kore wonu yatırmalarına ve çekmelerine olanak tanıyan sanal banka hesapları adı verilen benzersiz bir sistem kullanır.

Kripto Yatırımcıları İyimser

2018’in başlarında Güney Kore hükümeti, dijital varlıkları kullanarak kara para aklama olasılığını ortadan kaldırmak için bankaları kripto para borsalarıyla çalışmayı engellemeye teşvik etti.

Güney Kore’de  bir yılı aşkın süredir kripto borsalarıyla çalışan büyük bir ticari banka  olan Nonghyup yerel borsalara hizmet vermeye devam ederken, 2018’in ortalarında Nonghyup bile Bithumb ve diğer büyük kripto para borsalarına verdiği hizmetleri sonlandırması için baskı gördü.

Komiser Choi tarafından yayınlanan basın açıklaması, hükümetin ve yerel mali makamların kripto para borsalarına karşı tutumunu netleştirdi ve önümüzdeki yıllarda yerel dijital varlık ticaret platformları, Güney Kore’deki büyük finans kurumlarının bankacılık hizmetlerinin eksikliğinden artık zarar görmeyecek.

Yerel pazarda hem küçük ve orta ölçekli hem de büyük kripto para borsalarını temsil eden Güney Kore Blockchain Derneği, FSC’nin yeni kurulan duruşuna yönelik iyimserliğini dile getirdi ve FSC tarafından 10 aydır getirilen KYC ve AML ile ilgili ilk sorunun olduğunu ekledi. önce çözüldü.

FSC ve yerel finans otoritelerinin güvenlik ihlallerine yönelik endişelerini göz önünde bulunduran Güney Kore Blockchain Derneği ve ülkenin en büyük kripto para birimi borsaları, yatırımcı fonlarını korumak için sigorta alma sürecini başlattı.

Bithumb, Upbit, Gopax, Korbit, Coinone ve diğer büyük kripto para birimleri de yakın zamanda Güney Kore hükümeti tarafından yeterli güvenlik önlemlerine ve dahili yönetim sistemlerine sahip oldukları için onaylandı.

Ağustos ayında KISA ve Bilim ve Bilişim Bakanlığı’ndaki güvenlik analistleri  yerel yayınlara UPbit, Bithumb, Korbit, Coinnest, Coinlink, Coinone, Coinplug ve Huobi’nin borsalarına entegre edilmiş sağlam güvenlik ve dahili yönetim sistemlerine sahip olduğunu söylediler.

Güney Kore’nin Kripto Borsa Piyasası Altyapısı Hızla Güçleniyor

Bu hafta, ülkenin en büyük ikinci kripto para borsası olan Bithumb, ortak bankası Nonghyup dışında platformundaki tüm bankacılık seçeneklerini kaldırdı.

Bithumb’ın ani kararıyla kafası karışan yatırımcılar, ülkenin en büyük ikinci ticari bankası Shinhan tarafından finanse edilen Gopax gibi gelişmekte olan kripto borsalarını denediler.

Gopax, muhtemelen Shinhan’ın yardımıyla, Kakao ve Dunamu’s Upbit ile birlikte Güney Kore’deki tüm yerel bankalar için para yatırma ve çekme işlemlerini destekler.

Güney Kore’nin kripto borsa pazarındaki rekabet, Upbit, Gopax, Coinone ve Korbit gibi kilit oyuncuların daha fazla pazar payı kazanmasıyla artıyor ve yatırımcılara çeşitli alternatif seçenekler sunuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!