Güç durumdaki QuadrigaCX borsası 'fonların geçici dağıtımına' başlayacak
Güç durumdaki QuadrigaCX borsası 'fonların geçici dağıtımına' başlayacak

Güç durumdaki QuadrigaCX borsası 'fonların geçici dağıtımına' başlayacak

Dijital para borsası QuadrigaCX, yaklaşık üç yıllık iflas davasının ardından önümüzdeki haftalarda alacaklılara geçici fon dağıtımına başlayacak.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital para borsası QuadrigaCX, yaklaşık üç yıllık iflas davasının ardından önümüzdeki haftalarda alacaklılara geçici fon dağıtımına başlayacak.

Mahkeme tarafından atanan iflas kayyumu Ernst & Young, emlak müfettişleriyle görüştükten sonra kararını açıkladı ve ara dağıtımın ayrıntıları daha sonraki bir tarihte açıklanacak. Alacaklıların yasal temsilcisi Miller Thomson, ara dağıtım öncesinde bazı alacaklıların alacaklarında bir ret veya azalma görebileceğini açıkladı.

Web sitesinde yayınlanan bir duyuruya göre  Miller Thomson, ret veya indirimin bir İddiaya İzin Vermeme Bildirimi olarak geleceğini doğruladı. Hukuk firması, bildirimin Ernst & Young’ın “geçersiz, yanlış veya asılsız” olduğuna inandığı iddialar üzerine düzenleneceğini belirtti.

Bu tür bir bildirim, büyük ihtimalle QuadrigaCX’in veri tabanındaki rakamlar ile bir alacaklının iddia kanıtındaki tutarsızlık durumunda verilecektir. Bu tür bildirimlerin alıcıları, orijinal iddia kanıtı, temyiz bildirimine katılmama nedenleri ve diğer destekleyici belgeler dahil olmak üzere belirli belgeleri mahkemeye sunarak karara itiraz etme hakkını saklı tutar.

Miller Thomson, “İlk adım, revizyon veya izin verilmeme nedenlerini gözden geçirmek ve iddialarını desteklemek için gerekli kanıtları toplamaktır” dedi. “Bu durumda, iddia kanıtınızda bir tutarsızlık varsa, Mütevelli büyük olasılıkla bir İzin Vermeme Bildirimi yayınlamıştır.”

QuadrigaCX 2019’da iflas ilan ettiğinden beri   , alacaklılar borsadaki mevduatları için ödeme almak için itişip kakışıyorlar. Mahkeme belgeleri, borsanın kullanıcılarına yaklaşık 160 milyon dolar borcu olduğunu ve bunun yanında 86 milyon dolarlık ticaret kaybı olduğunu ortaya koyuyor.

 Bir zamanlar Kanada’daki en büyük dijital para birimi değişimi olan QuadrigaCX, bir dizi talihsiz olayla karşılaştı. Borsanın soğuk depolama sistemlerinin özel anahtarları, platformun kurucusu Gerald Cotten’in Hindistan’da vefat etmesinden bu yana hiçbir yerde bulunamadı.

Sadece bir kısmı iyileşti

Ernst & Young, birkaç ay varlıkları araştırdıktan sonra, yalnızca 34,3 milyon dolar değerinde varlık alabildiğini açıkladı. Geri kazanılan meblağ, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) tarafından desteklenen bir iddia olan, alacaklılara borçlu olunan 160 milyon doların yalnızca bir kısmıdır.

OSC, “Ernst & Young tarafından tanımlananların dışında herhangi bir varlık tanımlamadık” dedi.

2022’deki patlamaların ardından, birçok dijital para birimi şirketi, likidite krizleriyle karşı karşıya kaldıktan sonra dünya çapında iflas işlemlerine karıştı.  Etkilenen birkaç firma , alacaklılara geri ödeme yapmak için yiğit bir girişimde bulunan alacaklıların yasal işlemlerine karşı moratoryum başvurusunda bulundu  .

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!