Girişimcilerin Dört gözle Beklemesi Gereken 5 Yapay Zeka Devrimi Faydası

Girişimcilerin Dört gözle Beklemesi Gereken 5 Yapay Zeka Devrimi Faydası
Girişimcilerin Dört gözle Beklemesi Gereken 5 Yapay Zeka Devrimi Faydası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İster gerçek mekanda faaliyet gösteren bir işletme girişimcisi olun, ister bir e-ticaret vitrin yöneticisi olun, dijital pazarlamada AI devrimi aynı şekilde ufukta beliriyor. İşletmelerin artık B2C paydaşlarından aldıkları para ve destek için her zamankinden daha fazla değer sunmaları bekleniyor. Müşteri destek rollerinde uygulanan makine öğrenimi algoritmalarının temsili bir örneği olarak sohbet robotlarının öne çıktığı yer burasıdır.

Customer Think’e göre , müşterilerin %54’ü bugün yalnızca bir yıl öncesine göre daha yüksek hizmet beklentilerine sahip. Aynı veriler, ankete katılan kuruluşların %84’ünün müşteri deneyimi projelerini geliştirmek için gece gündüz çalıştığını da gösteriyor. 

Bu trendler ışığında yapay zekanın (AI) faydaları göz ardı edilemez. Ancak, müşteri destek kanallarınız ne kadar gelişmiş olursa olsun, meşhur yapay zeka devrimine hazırlanmak kolay değildir. Bunu akılda tutarak, yapay zekanın geleceğine hazırlanmanın işletmenize uzun vadede nasıl fayda sağlayabileceğine bir göz atalım.

Chatbotlar ne yapar?

Yapay zekanın faydalarının masaya ne getirebileceğine dair daha iyi bir bakış açısı elde etmek için, pratikte chatbotların ne olduğuna dikkat etmek önemlidir. Chatbot’lar, iş standartlarınıza uygun olarak müşteri hizmetleri ve destek faaliyetleri yürütebilen yapay zeka algoritmalarını temsil eder. 

Yardıma ihtiyacı olan müşterilerin ilgisini çekmek, satın alma sonrası geri bildirim toplamak veya mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla pazarlama içeriği sunmak için sohbet robotları kurabilirsiniz. Yapay zeka devrimi, işletmeler ile onların potansiyel ve mevcut müşterileri arasındaki engeli etkili bir şekilde köprüler. Bu nedenle, sohbet robotları, konuşma veritabanlarına programlanmamış bir şeyi asla söylemez, bu da yüksek düzeyde kürasyon ve müşteri desteği kontrolü sağlar. 

Yerelleştirme hizmetlerini seçebileceğiniz IsAccurate gibi bir çeviri inceleme web sitesiyle birleştiğinde , yapay zekanın geleceğine hazırlanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Chatbot’lar, canlı destek temsilcilerine (acil durumlar için beklemede bulundurmanız gereken) uygun maliyetli bir eklentidir.

  • 7/24 Müşteri Hizmetleri

Artık temelleri geride bıraktığımıza göre, iş uygulaması açısından yapay zekanın faydalarından bahsedelim. Daha önce de belirttiğimiz gibi, chatbot’lar müşteri desteği çabalarınıza çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. 

Herhangi bir anda gönderilen biletlerin hacmi ne olursa olsun, 7/24 müşteri desteği kapsamına sahip olabilirsiniz. Ana dilinizi konuşamayan müşterilere hizmet vermek de mümkündür, bu da hizmet yoluyla daha da yüksek düzeyde müşteri bağlılığına olanak tanır. 

Bu tür bir müşteri desteğini, özellikle web sitenizin (sektörünüze bağlı olarak) çok dilli ihtiyaçlarını düşündüğünüzde, destek temsilcileriyle gerçekleştirmek zordur. Yapay zekanın geleceğine hazırlanmak, müşteri hizmetleri açısından herhangi bir anda orada olmak kadar önemlidir; bu, sohbet robotlarının sağlamada harika olduğu bir şeydir.

  • Daha İyi Arka Uç Koordinasyonu

Yapay zeka devrimi, şüphesiz arka uç personelinizi olumlu yönde etkileyecektir. Müşteri hizmetlerinin, işinizi ilerleten şeyin yalnızca bir parçası olduğunu  unutmayın .

Bayi işletmelerin hala nakliye, taşıma ve web sitesi yönetimini koordine etmesi gerekiyor. Aynısı, kendi markalı ürünleri, bağımsız sanat ve zanaat satış görevlileri ve e-ticaret mağaza yöneticileri olan işletmeler için de geçerlidir. 

Hizmet yönü yapay zeka sohbet botlarına devredilirse, arka uç personeliniz iş akışınızı nasıl koordine edeceğinizi keşfetme konusunda daha fazla özgürlüğe sahip olacaktır. Bu, yürüttüğünüz işin türüne bağlı olarak web sitesi içerik yönetimi, ürün işleme veya dijital hizmetlerinizin güncellemeleri için değerli boş zaman bırakacaktır.

  • Kolaylaştırılmış Müşteri Yolculuğu

Müşterilerin çevrimiçi vitrinlerinde görmekten hoşlandıkları şeylerden biri, kolaylaştırılmış bir müşteri yolculuğudur. Bir kişinin bir ürün sipariş etmesi veya hizmetinize abone olması ne kadar az tıklama alırsa, markanızı savunma olasılığı o kadar artar. 

Yapay zeka devrimi, müşterilerin işletmenizden bir şey satın alma sürecini chatbot yardımı ile kolaylaştırmanıza olanak tanır. Chatbot’unuzu, müşterilerin satın alma alışkanlıkları, ne aradıkları veya yardıma ihtiyaçları olup olmadığı hakkında sorularla yerinde açılan pencereler aracılığıyla etkileşime geçecek şekilde programlayabilirsiniz. 

Siz ve müşteri tabanı arasındaki iletişim, muhtemelen web’de daha iyi marka kabulü ile sonuçlanacaktır. Benzer şekilde, satın alma yöntemlerinizi müşterinin zamanını boşa harcamayacak şekilde hızlandırmanın doğrudan bir sonucu olarak daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olacaksınız.

  • Müşteri Veri Analizi

Yapay zekanın faydaları, müşteri hizmetlerinin ötesine geçer. Chatbot’unuzun katıldığı herhangi bir konuşma, daha fazla analiz ve veri tahmini için günlüğe kaydedilecektir. Bu, takipçilerinizin markanızda ne görmek istediğini anlamak açısından üzerinde çalışabileceğiniz çok sayıda müşteri verisine sahip olacağınız anlamına gelir. 

Benzer şekilde, halka teşhir için ürün ve hizmet geri bildirimleri, incelemeler, referanslar ve diğer materyallerle ilgili müşteri verilerini toplayabilirsiniz. Bununla birlikte, markanızın başlığı altında yayınlanan herhangi bir materyalin, alıntılarını ve incelemelerini kullandığınız kişiler tarafından onaylanması gerektiğini belirtmekte fayda var (eğer bu bir açıklama değil, doğrudan bir alıntıysa).

Bu müşteri etkileşimi segmentini , önceden planlanmış sorularla sohbet robotlarınıza devretmek, pazarlama ekibinizin mekanik veri toplama yerine iş akışı iyileştirmeye odaklanmasını sağlayacaktır. Müşterilere hizmet verme şeklinizi etkin bir şekilde yeniden keşfedeceğinden ve sohbet botları aracılığıyla potansiyel paydaşlarla etkileşime geçeceğinden, bu bağlamda yapay zeka devrimine hazırlanmak memnuniyetle karşılanacaktır.

  • İş Genişletme Fırsatları

Son olarak, yapay zekadevrimi şüphesiz işletmeniz için çok sayıda iş genişletme ve büyüme fırsatı getirecektir. Örneğin, sunduğunuz ürün ve hizmetler açısından müşteri tabanınızı daha fazla görmek istedikleri konusunda anket yapabileceksiniz. Bu, sonuç olarak projelerinize yatırımcıları ve ortakları çekecek yaratıcı genişleme fikirleri için yeni fırsatlar açacaktır. 

Yapay zeka devrimine hazırlanmak, müşteri destek departmanınızdaki chatbot entegrasyonunun farklı yönlerine odaklanan yapay zeka merkezli projeleri de içerebilir. Keşfedilmeye açık olan olasılıklara iyi bir örnek, önleyici müşteri hizmetleridir. Ürününüzü bir hafta veya bir ay önce satın alan bir müşteriyle, şimdiye kadarki deneyimleri açısından chatbot takibini içerebilir. 

Bu fikri geçici bir dijital trend olarak görmeden önce yapay zekanın faydalarının etkisi altında kuruluşunuzun erişim ve hizmet portföyünde genişleyebileceği olasılıkları keşfettiğinizden emin olun – ki bu kesinlikle yapay zeka değildir.

Sonuç

Yapay zeka devriminin zorlukları, iş akışının yeniden değerlendirilmesini, müşterinin yolculuk güncellemelerini ve müşterilere hizmet verme şeklinizdeki değişiklikleri içerir. Ancak, işletmenizin ihtiyaçları için doğru chatbot platformunu seçerseniz tüm bunlar ve daha fazlası yapılabilir. 

Yapay zekayı ve sohbet robotlarını işletmenize dahil etmek, trendleri kovalamak değil, sektörünüzde öncü yeni dijital zeminleri temsil ediyor. İnisiyatifi elinize alın ve sunduğu avantajlardan mümkün olan en kısa sürede yararlanmak için yapay zeka devriminizi şimdi başlatın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!