FTX Piyasası Geri Ödeme Fiyatlarını Açıkladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX piyasası iflas etse de halen daha coinlerin varlıklarını bir türlü yatıramadı. Durum böyle iken FTX coinlerin varlık yatırımlarını hangi seviyeye göre alacağını açıkladı. Bitcoin 62.000 dolar seviyesinde iken FTX bu seviyenin çok altında bir rakam ile geri ödeme yapacağını duyurdu. Duyurunun ardından özellikle varlık fonları büyük bir tepki gösterdi.

Açıklanan rakamlar oldukça düşük olmasıyla birlikte kripto para dünyasında çok değişik durumlara neden olabilir. FTX piyasası zamanında büyük varlıklar ile çalışmış ve başarılı bir firmaydı. Ancak yaptığı yanlış projeler ve stratejiler FTX piyasasının çöküşü yaşamasına neden oldu. Durum böyle iken açıklanan bu rakamlar firmanın çizgisini iyice geriye çekmiş oldu.

FTX Neden Ödeme Yapmıyor!

FTX borsası zamanında büyük kazançlar ve varlıklar elde etmiş olsa da şuanda büyük oranda bir geri ödeme yapmak zorunda. Bu durum her geçen gün gündeme gelse dahi borsadan herhangi bir açıklama yapılmıyordu. Taki bugüne kadar. Sabah saatlerinde FTX güncel ödeme limitlerini mevcut varlıklar çizgisinin çok çok altından olacağının haberini duyurdu.

Özellikle bitcoin ve ethereum gibi büyük coin piyasalarının bu duruma karşı çıkacağı düşünülüyor. Bitcoin için geri ödemede planlanan seviye 16.871 dolar olarak açıklandı. Bu seviyey FTX piyasasında yer almadan önce belirlenen seviyelerdi. Güncel olarak ise bitcoin şuan 62.000 dolar seviyesinden işlem görmekte. Aradaki uçurumun çok soruna yol açacağı düşünülüyor.

Bitcoin ve Altcoinler Ne Yapacak?

Duyurunun ardından bitcoin ve altcoin yöneticilerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Şuanda sessizliği korusa dahi ilerleyen zamanlarda büyük bir tepkiye yol açacağı düşünülüyor. Piyasa geneli oldukça hızlı değiştiği içinde FTX geri ödemeler konusunda hızlı davransa iyi olur.

Öte yandan her geçen gün yükselen bir değer ile sabit değere bağlı kalınması FTX piyasasının büyük sorunlar yaşamasına sebep olacaktır. Ayrıca özellikle yatırımcılar bu konuda yapılan geri ödemenin bir işe yaramayacağını savunma dahi FTX herhangi bir geri adım atacağı benzemiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!