Ethereum Boşa Koşusuna Başladı Mi?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain teknolojisinin hızla değişen ortamında, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, inovasyonda lider olmaya devam edeceğe benziyor. Platformun merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) ve akıllı sözleşmelere verdiği destek, merkezi olmayan finans (DeFi), oyun ve değiştirilemeyen token’lar (NFT’ler) gibi sektörlerdeki çok çeşitli gelişmeleri desteklemeye devam ettiği görülüyor.

Yaklaşan Cancun yükseltmesi ve spot ETH konusundaki iyimserlik ile bu altcoin için gelecek oldukça umut verici bir sürece girdi. Daha yüksek zaman dilimine bakmak, varlığın ana eğilimini ve şu anda nerede konumlandığını anlamak kripto para döneminde oldukça önemli bir noktadır.

2013 yılından bu yana olan veriler analiz edildiğinde Ethereum, her biri piyasa değerinin yaklaşık %70-80’ini yok eden üç ila dört önemli düzeltmeye uğradığını görmeniz mümkün. Ancak bu düzeltmelerin ardından her zaman önemli bir artışla toparlanma yaşamıştır. Bu yinelenen model, ETH fiyatının büyük bir yükseliş trendine hazır olup olmadığına dair önemli bilgiler sunar.

Ethereum Boğa Koşusunda Neler Yapacak?

Geçmiş grafikler olarak önemli olan verilere bakmak gelecekteki fiyat hareketleri hakkında da iyi bilgiler verir. 2016 yılının Haziran ayında Ethereum fiyatı 21,5 dolara kadar yükselmeye gitmişti. Ancak yılın sonuna geldiği zaman Aralık ayında %71,4 oranında bir düşüş yaşayarak 6,2 dolara gerileme yaşadı.

Bu büyük düşüş piyasayı derinden etkiledi. Ancak en büyük altcoin’in yaşadığı büyük dalgalanma sadece bununla sınırlı kalmadı. Benzer bir durum 2018 yılında da bir daha gündeme geldi. ETH, Ocak ayında en yüksek seviyesi olan 1,529 dolara kadar çıkmıştı. Ancak daha sonra altcoin’in fiyatında %94,8 oranında bir düşüş oluştu.

Bu büyük düzeltme sonucunda fiyat 79,06 dolara kadar geriye atılmasına sebep oldu. Bir diğer benzer hareket de Kasım 2021’den Kasım 2022’ye kadar olan süreçte gerçekleşti. Ethereum, 4,951 dolarlık zirvesinden 883,6 dolara bir düşüş yaşamıştı. Bu da %82,16 oranında bir değer kaybı yaşadığı anlamına gelir. Geçmiş grafikler bu durumda iken Ethereum coinin nasıl hareket edeceği büyük bir merak kaynağı oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!