Elon Musk'ın Tweet'leri Dava Konusu Oldu Ancak Mahkeme Ret Kararı Verdi.

Mahkeme, Twitter ve Tesla patronu Elon Musk'ın taleplerini reddetti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahkeme, Twitter ve Tesla patronu Elon Musk’ın taleplerini reddetti.

2018 yılında Twitter’da Tesla hissesinin fiyatını manipüle etmekle suçlandığı bilinen Elon Musk, SEC’in açtığı dava nedeniyle Tesla’nın onayını aldıktan sonra Musk’ın tweetlerini paylaşma kararı almıştı.

Musk, geçtiğimiz günlerde avukatları aracılığıyla sözleşmenin değiştirilmesi veya feshedilmesi için mahkemeye başvuruda bulunmuştu. Mahkeme talebi reddetti. Sonuç olarak, Elon Musk’ın SEC ile yaptığı anlaşmanın, bir “Twitter Validator” ihtiyacı da dahil olmak üzere geçerli olacağına hükmedildi.

Mahkeme, “Kanıt bulunamadı” dedi.

Musk’ı temsil eden bir avukat olan Alex Spiro tarafından Şubat ayında sunulan bir dilekçede, anlaşmadaki şartların Musk’ın anayasal ifade özgürlüğü hakkını ihlal ettiğini iddia etti. Musk’ın iddiaları, ABD İkinci Daire Temyiz Mahkemesi tarafından reddedildi ve “Musk’un SEC’in izin emrini kötü niyetli, taciz edici bir soruşturma yürütmek için kullandığı iddiasını destekleyecek hiçbir kanıt bulunamadı” dedi. https://filmizle.movie/kup-izle

2018’de ne oldu?

Tesla CEO’su, Ağustos 2018’de bir tweet’te, şirketi borsadan hisse başına 420 dolardan çıkarmayı düşündüğünü ve gerekli finansmanı bulduğunu iddia etti. O sırada Tesla hisseleri 350 dolardan işlem görüyordu. Musk’ın tweet’inden sonra kısa sürede %10 sıçradı. SEC, Musk’ın manipülasyon iddialarına karşı harekete geçti ve dava açtı. “Menkul kıymet dolandırıcılığı” davası, Musk’ın iddialarının yanlış olduğu ve Tesla CEO’sunun yanıltıcı bilgiler yaydığı sonucuna vardı.

İki taraf arasında yapılan anlaşmaya göre Musk’ın paylaştığı Tesla hakkında önemli bilgiler içeren tweet’ler için “ön onay” gerekiyor. Bu gereklilik bazı üst düzey yöneticileri de kapsamaktadır. Musk ve Tesla’nın her biri 20 milyon dolar para cezasına çarptırıldı ve Musk başkanlıktan istifa etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!