featured

Dijital para birimi madencilerini destekleyen Montana faturası yasalaştı

Montana Eyaletindeki madenciler, hükümetin yerel makamların kendilerine karşı ayrımcılık düzenlemeleri çıkarmasını engellemeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısını imzalamasının ardından rahat bir nefes aldı.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Montana Eyaletindeki madenciler, hükümetin yerel makamların kendilerine karşı ayrımcılık düzenlemeleri çıkarmasını engellemeyi amaçlayan yeni bir yasa tasarısını imzalamasının ardından rahat bir nefes aldı.

Resmi kayıtlar   , Montana Valisi Greg Gianforte’nin her iki eyalet yasama meclisinin uzun incelemesinden sonra 2 Mayıs’ta yasa tasarısına imzasını eklediğini ortaya koyuyor. SB 178 olarak adlandırılan yeni yasa, büyük ölçüde, devlet yetkililerinin dijital para madenciliği firmaları için farklı elektrik oranları uygulamasını engelleyen mevcut eyalet yasama meclisinde yapılan bir değişikliktir   .

Montana’nın  Madencilik Hakkı,  ödeme aracı olarak kullanıldığında dijital para birimi vergilendirmesine de değiniyor, bu hareket yerel sektörde memnuniyetle karşılanıyor. Tasarı Eyalet Senatörü Daniel Zolnikov tarafından desteklendi ve hükümleri enerji, emlak, vergi, yerel yönetim ve finans kurumu sektörlerini ele aldı. https://filmizle.movie/r-point-izle

Analistler, yeni yasanın ABD genelinde dijital varlık madencilerinin artan muhalefetine gecikmiş bir yanıt olduğuna dikkat  çekti.

Mississippi’de  dijital para birimi madencilerinin haklarını düzenleme girişimleri Mart ayında tükendi, ancak meraklılar önümüzdeki aylarda gençleşme konusunda iyimser  Ulusal düzeyde, Beyaz Saray gelecek yılın bütçe teklifinde dijital para madenciliği için %30 vergi istiyor.

Montana’nın yeni yasasının bir özetinde, “Dijital varlık madenciliği, eyalet düzeyinde ve yerel düzeyde düzenleme konusunda genellikle zorluklarla karşılaşmıştır.”

Yasa, Arkansas tarafından   dijital varlık madencilerine veri merkezleriyle aynı hakları veren mevzuatla çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Yasa, madencilerin geçerli vergileri veri merkezleriyle aynı şekilde ödemek zorunda kalacağını, ancak “bir elektrik kamu kuruluşunun üretim yetenekleri veya iletim ağı üzerinde herhangi bir baskıya neden olmayacak şekilde çalışması” gerektiğini şart koşuyor.

Beyaz Saray madencilere sert çıktı

Ekonomik Danışmanlar Konseyi’nin (CEA) son raporları, Beyaz Saray’ın  olumsuz çevresel etkisinin ardından Dijital Varlık Madenciliği Enerjisi (DAME) vergisi için bastırdığını gösteriyor.

Satoshi Eylem Fonu CEO’su Dennis Porter’ın hareketi “haksız ve ayrımcı” olarak tanımlamasıyla, önerilen vergi çerçevesi o zamandan beri sektör paydaşları arasında bir kargaşayı tetikledi. ABD’nin BTC için en büyük hash oranı sağlayıcısı olmasına rağmen, %30’luk bir vergi politikasının Web3 işlerinin büyük kısmını ve büyümeyi ülke dışına kaydıracağını da sözlerine ekledi.

Porter, “90’larda internet şirketlerine %30 vergi koyduğumuzu hayal edin,” dedi. “Tüm işlerin ve ekonomik büyümenin ABD dışında gerçekleşmesini sağlardı.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!