Coinbase uluslararası borsayı açıyor

Coinbase uluslararası borsayı açıyor
Coinbase uluslararası borsayı açıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto devi Coinbase, düzenleyici inceleme karşısında kendi iç piyasasına olan bağımlılığını azaltmak istediği için ABD dışındaki kurumsal yatırımcılar için bir türev borsası açtı.

Firma, bölgede yeni borsa açmak için Bermuda Para Otoritesi’nden yakın zamanda aldığı F Sınıfı lisansından yararlanıyor.

Coinbase International Exchange, ABD dışındaki uygun yargı bölgelerinde bulunan kurumsal kullanıcıların, 2022’de küresel kripto ticaret hacminin yaklaşık %75’ini oluşturan kalıcı vadeli işlemlerde işlem yapmalarını sağlayacak

Geçen ay CEO Brian Armstrong, şirketin genel merkezinin ABD dışına taşınmasına yönelik olası bir karar hakkında “her şeyin masada olduğunu” söyledi.

Son zamanlarda şirket, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aleyhine dava açarak bir mahkemeden düzenleyicinin geçen yılki “yönetmeliği yöneten kurallar” konulu bir dilekçeye yanıt vermesini istedi.

Yeni borsanın lansmanı hakkında bir blog şöyle diyor: “Coinbase’in ABD’ye bağlı olduğundan emin olabilirsiniz, ancak dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, kendilerini stratejik olarak kripto merkezleri olarak konumlandırmak için sorumlu kripto-ileri düzenleyici çerçevelerle giderek daha fazla ilerliyor.

“ABD’nin, ABD’de kripto gelişimi için hayal kırıklığı yaratan bir eğilime yol açan yaptırım yoluyla düzenleme yerine benzer bir yaklaşım benimsediğini görmek için.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!