CFTC, Mali İhlaller İddiasıyla Binance’e Dava Açtı

CFTC, Mali İhlaller İddiasıyla Binance'e Dava Açtı
CFTC, Mali İhlaller İddiasıyla Binance'e Dava Açtı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto borsasının Emtia Borsası Yasasını ve diğer düzenlemeleri ihlal ettiği iddiasıyla Binance ve kurucusu Changpeng Zhao’ya dava açıyor .

CFTC, Binance’in Peşinde

Ajans, Binance’in mevcut mali yasaları hiç dikkate almadığını ve son birkaç yıldır onları ihlal ettiğini iddia ediyor. CFTC’nin başkanları şimdi mali cezalar ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kalıcı bir yasak istiyor. CFTC başkanı Rostin Behnam yakın tarihli bir açıklamada şunları iddia etti:

Binance yıllardır CFTC kurallarını ihlal ettiğini biliyordu ve hem para akışını sürdürmek hem de uyumdan kaçınmak için aktif olarak çalışıyordu. Bu, dijital varlık dünyasındaki herhangi biri için CFTC’nin ABD yasalarından kasıtlı olarak kaçınmaya müsamaha göstermeyeceğine dair bir uyarı olmalıdır.

CFTC’nin icra bölümünün başdanışmanı ve başdanışmanı olan Gretchen Lowe da karışıma iki sentini katarak şu yorumu yaptı:

Sanıkların kendi e-postaları ve sohbetleri, Binance’in uyumluluk çabalarının bir aldatmaca olduğunu ve Binance’in kasıtlı olarak – defalarca – yasalara uymak yerine kar elde etmeyi seçtiğini gösteriyor.

Binance, günlük işlem hacmi başına dünyanın en büyük ve en popüler dijital para birimi ticaret platformudur. Yalnızca son birkaç gün içinde, şirketin yaklaşık 9 milyar dolarlık dijital işlemleri denetlediği iddia ediliyor. Şirketin ayrıca birçok ülkede yaklaşık 90 milyon kullanıcısı olduğuna inanılıyor.

CFTC, borsaya açtığı davada Binance’in tek bir yönetim organı yerine çeşitli tüzel kişilikler tarafından yönetildiğini iddia ediyor. Bunun, düzenleme ve komite gözetiminden kaçmasına yardımcı olmak için tasarlandığı bildiriliyor. Şu anda dava, sayfalarında Binance’in üç ayrı şirketini ve/veya bölümünü belirtiyor. Bunlar Binance Holdings Ltd., Binance Holdings (IE) Ltd. ve Finance (Services) Holdings Ltd.’dir.

CFTC duyuruyu yaptıktan sonra bitcoin fiyatı dokuz ayın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 28.000 $’dan 26.000 $ aralığına hemen inerek, eylem tüm alana dalgalanmalar gönderdi. Oanda’da bir analist olan Ed Moya, durum hakkında yorum yaparak şunları söyledi:

Çoğu kişi Binance’in hedef tahtasına oturduğunu biliyordu, ancak bu durum hala bazı kripto tüccarlarını sinirlendiriyor. Kripto dünyasının iyi bir bölümünün büyüyebilmesi için Binance’in başarısı gerekiyor.

Pek Çok Ajans Kriptoya Saldırıyor

Kripto veri sağlayıcısı Kaiko’da analist olan Dessislava Aubert, Binance’in dünyanın en büyük kripto borsası olduğunu ve bu nedenle ona karşı herhangi bir düzenleyici eylemin, alanın geri kalanı üzerinde büyük olasılıkla büyük olumsuz etkileri olacağını söyledi.

Görünüşe göre son zamanlarda federal kurumlar kripto şirketlerini mümkün olduğunca kovuşturmak ve kriminalize etmek istiyor. Örneğin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son geçmiş performansına bakın. Grup, Kraken gibi şirketlere ağır para cezaları vererek ve staking bölümlerini sona erdirerek çiviledi ve şimdi Coinbase’in peşine düşüyor .

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 6 Mayıs 2023, 18:01

    […] 13:37 CFTC, Mali İhlaller İddiasıyla Binance’e Dava Açtı […]

    Cevapla
Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!