BlockFi, BIA Sahipleri Hariç Cüzdan Müşterilerine Geri Ödeme Yapıyor
BlockFi, BIA Sahipleri Hariç Cüzdan Müşterilerine Geri Ödeme Yapıyor

BlockFi, BIA Sahipleri Hariç Cüzdan Müşterilerine Geri Ödeme Yapıyor

BlockFi, BIA Sahipleri Hariç Cüzdan Müşterilerine Geri Ödemeyi Onayladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BlockFi, BIA Sahipleri Hariç Cüzdan Müşterilerine Geri Ödemeyi Onayladı

BlockFi‘nin Cüzdan Müşterilerinin Geri Ödemesine İlişkin Yasal Onayı, BIA Sahipleri Hariç İflas İşlemlerinde İlerleme İmzalıyor

Reuters’in 11 Mayıs’ta bildirdiğine göre, iflas etmiş kripto para ödünç verme platformu BlockFi, büyük bir gelişmeyle, cüzdan programının müşterilerine 297 milyon doları iade etmek için yasal onay aldı.

İflas işlemlerini denetleyen Yargıç Michael Kaplan, geri ödemenin BlockFi Faiz Hesabı (BIA) sahiplerini kapsamayacağını açıkladı. BIA fonları, borç verme işinin ayrılmaz bir parçası olduğundan ve artık iflas masasının bir parçası olduğundan, BIA sahiplerinin hariç tutulması, BlockFi’nin işletme yapısından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bu fonlar BlockFi’nin alacaklılarına geri ödeme yapmak için kullanılacaktır.

Cüzdan projesi, müşteri mevduatlarına faiz sağlamaz ve BlockFi içinde bağımsız bir finansal ekosistem sağlar. FTX çökmesinin ardından BlockFi’nin hizmetinin donmasının ardından, yaklaşık 48.000 BIA kullanıcısı, 11 Kasım’da cüzdan hesaplarına 375 milyon dolar aktarmayı denedi. Ancak, API’sinde transfer işlemine izin verilmesine rağmen, işlem sistemin arka ucunda fiilen iptal edildi.

Etkilenen müşterilerin yasal temsilcileri, bu aktarım girişimlerinin iade edilmesini talep etti. Yine de Yargıç Kaplan, BlockFi’nin hizmet koşulları kapsamında hizmet kesintileri sırasında işlem taleplerini durdurma hakkına sahip olduğuna karar verdi.

FTX olayının ardından finansal istikrarı hakkında spekülasyonlarla karşı karşıya kalan BlockFi, Kasım ayı sonlarında Bölüm 11 iflas koruması için başvurdu. Borç verenin dosyalama sırasında 256,9 milyon $ likiditesi vardı ve mahkeme belgeleri West Realm Shires Services Inc.’in (FTX ABD olarak faaliyet gösteren) önemli bir alacağı olduğunu ve SEC’e 30 milyon $ borçlu olduğunu gösteriyor.

Toplu olarak yaklaşık 10 milyar dolar borçlu olan 100.000’den fazla alacaklıyı tazmin etmek için BlockFi, kripto para madenciliği donanımını ve 160 milyon dolar değerinde bitcoin destekli kredileri satmayı düşünüyor.

BlockFi’nin hukuk müşaviri Joshua Sussberg, iflastan çıkış stratejisini sunmak için son tarih olan 15 Mayıs’tan önce şirketin varlık satışı veya yeniden yapılandırma düzenlemeleri için dış mali destek aramak gibi seçenekleri araştırdığını söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!