Bitget borsası, Hong Kong lisansını göz önünde bulundurarak yeni Web3 fonunu başlattı

Bitget borsası
Bitget borsası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital para borsası Bitget, başarılı bir mali yılın ardından sektördeki büyümeyi teşvik etmek için yeni bir Web3 fonu oluşturduğunu duyurdu.

Bitget’in genel müdürü Gracy Chen, 100 milyon dolarlık fonun ayrıntılarını 2 Mayıs’ta Forkast’a açıkladı ve hareketin “sağlıklı bir mali durumun” kanıtı olduğunu söyledi. Chen, fonun özellikle gerçek dünyada uygun kullanım durumlarına sahip güvenilir kuruculara sahip projelere yatırım yapmaya istekli olduğunu belirtti.

“Bu fonda başka paydaşımız yok. Borçsuzuz ve oldukça iyi bir nakit akışımız var ve bu yüzden birlikte büyüyebilmek için bu hızlı büyüyen işe katkıda bulunmak istiyoruz,” dedi Chen.

Radardaki blockchain teknolojisi firmaları arasında, Bitget’in genel müdürü, ‘sosyal fi’ ve ‘oyun fi’ projelerine özel önem vereceğini doğruladı. Chen, bu tür projelere odaklanmanın, düzenli merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinden ziyade daha geniş tüketici katılımı için anahtar olduğuna inanıyor.

Borsanın gelir kaynakları sorulduğunda Chen, yeterli nakit fazlası sağlamaya yetecek kadar gelirin büyük kısmını işlem ve ticaret ücretlerinin oluşturduğunu belirtti. Sağlıklı finansal durumların kanıtı olarak firma, FTX’in çöküşünün ardından 300 milyon dolara yükselen 200 milyon dolarlık ayrı bir koruma fonu oluşturdu  .

Bitget, yayılmacı hedeflerini desteklemek için saflarını bir dizi yeni yetenekle güçlendirme planlarını açıkladı. Şu anda borsanın 1.300 çalışanı var ve uzun süredir devam eden ayı piyasasına rağmen yıl sonundan önce 100 rolü daha doldurmayı umuyor  .

“Bir ayı piyasasının veya kripto kışının büyümek için altın bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden yeterince yetenek biriktirmek istiyoruz ve ayrıca ürünümüzün iyi geliştiğinden emin olmak istiyoruz,” dedi Chen.

Cepleri dolup taşan Bitget, 30 milyon dolarlık bir yatırımın ardından dijital cüzdan BitKeep’in en büyük hissedarı oldu. Borsada işlem gören fonları (ETF’ler) başlatma ve kopya ticaret özelliğini geliştirme planları arasında, önümüzdeki haftalarda BitKeep’i Bitget cüzdanına yeniden markalandırma planları var.

Mevzuat zorluklarını çözme

Bitget, ülkede kayıt yaptırmadan hizmet sunduğu için Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’ndan (FSA) bir uyarı aldıktan sonra bir düzenleyici girdabın merkezinde bulunuyor  . Firma, yerel makamlarla uyumlu olarak mevzuata uyumu sağlamak için çok çalıştığını belirtti.

Hong Kong Menkul Kıymetler Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) hizmet sağlayıcılar için operasyonel yönergeler yayınlama planları öncesinde Bitget, bölgedeki operasyonlarını dizginleyeceğini duyurdu. Chen, firmanın yıl sonundan önce bir lisans almak için Hong Kong düzenleyicileriyle irtibat kurmak üzere bir uyum ekibi tuttuğunu duyurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!