Bitcoin Yatırımcıları Tedirgin! Piyasada Satılacak Bitcoin Kalmadı İddiası Doğru Mu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin piyasasının en bilinen analiz şirketlerinden biri olan CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, yaptığı açıklamasında son zamanlarda özellikle bitcoin hakkında yapılan ve kripto topluluğunda hızla yayılan bir iddiaya cevap verdi. Yapılan iddiaya göre Bitcoin Spot ETF’lerin oluşturduğu talep nedeniyle OTC Bitcoin piyasasında satılabilecek yalnızca 0.4 BTC kaldığını ve bu stokun kaybedilmemesi adına satış yapmadığını iddiası duyuldu.

Yükselişin etkisiyle kripto para topluluğu arasında yer alan bu iddia pek çok sosyal medya ağında paylaşılıp büyük bir ilgi odağı haline geldi. Buna ek olarak Ki Young Ju, yaptığı açıklamasında OTC şirketlerinin elinde BTC kalmadığı yönündeki iddianın saçmalık olduğunu savunsa bile duyumu yapılan bu iddia hızla yayılmaya devam etti.

Bitcoin Yatırımcıları Tedirgin!

Bitcoin için atılan bu iddia hızla tüm sosyal medya platformlarında yayıldı. Bu durum özellikle yatırım yapan şirketler arasında ise büyük bir tedirginlik yaratmaya sebep oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları bu iddianın bitcoini aşağıya çekmek için ortaya atıldığı yönünde açıklamalar yaptı.

Bitcoin her ne kadar küçük düşüşler yaşasa bile şuanda bulunduğu tahtı bırakacak gibi durmuyor. Özellikle bugünkü fiyatı 62.000 dolar seviyesine tekrar çıkmışken her geçen gün büyümeye devam ettiğini göstermiş oldu. Durum böyle iken bir anda ortaya atılan bu iddia büyük bir yankı uyandıracak gibi duruyor.

Bitcoin Açıklama Yaptı Mı?

OTC şirketleri kripto para adreslerini kendileri paylaşmadan bu işlemleri takip etmenin zor olduğunu belirten CryptoQuant CEO’su, bununla birlikte bu şirketlerin varlık gönderdiği adresler incelendiğinde ellerinde halen yeterli miktarda bulunduğunu açıkladı. Öte yandan bitcoin tarafından herhangi bir açıklama yer almadı.

Bitcoin arz katını son zamanların en üst seviyesine çıkararak büyük oranda bir ilerleme kayıt etti. Bu durum özellikle yatırımcıları sevindiren ve tedirgin eden bir olayın olduğu görülüyor. Eğer iddianın yayılma durumu devam ederse bitcoin nasıl bir yol izleyecek çok merak ediliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!