Bitcoin, Nisan Ortasında 30.000 Dolara Yükseldi; Analistler Nedenini Tartışıyor

Bitcoin, Nisan Ortasında 30.000 Dolara Yükseldi; Analistler Nedenini Tartışıyor
Bitcoin, Nisan Ortasında 30.000 Dolara Yükseldi; Analistler Nedenini Tartışıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, geçen yılın Haziran ayından bu yana ilk kez Nisan ortasında 30.000 dolara yükseldi . Varlık, piyasa değerine göre dünyanın bir numaralı dijital varlığı için tartışmasız en kötü yıl olan 2022’nin sonundaki seviyesinden yaklaşık 14.000 dolar arttı.

Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor

Tabii ki, artık dijital varlık alanında para biriminin fiyatında bu kadar büyük bir artışa neyin sebep olabileceğini merak eden analistlerimiz var. Matrix Port’ta araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen yakın tarihli bir notta şu yorumu yaptı:

Stable coin tether (USDT), 13,8 milyar dolarlık artışla 80 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. USDT’lerin Ethereum’da ihraç edilmesi 35 milyar dolar daha oluşturuyor, ancak Tron ve Ethereum’da yayınlanan USDT’ler arasındaki fark şimdi önemli ölçüde genişliyor. USDT ihracında tüm zamanların en yüksek seviyesi Mayıs 2022’de 82 milyar dolardı ve tether şu anda bundan sadece 2 milyar dolar uzakta.

Kripto ticaret şirketi Synfutures’ın CEO’su Rachel Lin de hızlıca iki sentini verdi ve şunları söyledi:

Beklenenden daha yüksek ABD işsizlik başvuruları, Federal Rezerv’in kripto gibi riskli varlıklara fayda sağlayabilecek oran artışlarını yakında durdurabileceğini gösteriyor. Tersine, daha yüksek bir işsizlik oranı, yaklaşan bir durgunluğun sinyalini verebilir ve tüm varlıkları olumsuz etkileyebilir.

Tether, genellikle BTC’ye geniş ölçüde bağlı olan istikrarlı bir varlıktır. Aslında, 2018’de BTC fiyat açısından mücadele ederken, Tether’in varlığı ilerletmeye ve USD’ye daha fazla bağlamaya yardımcı olmak için yan tarafta daha fazla BTC satın almak için kullanıldığına inanılıyor. Thielen ayrıca şu yorumu yaptı:

Circle USDC 11,8 milyar dolar ve Paxos-Binance BUSD 9,4 milyar dolar kaybetti. Açıkçası, bu büyük hareketlerin kripto varlıkları üzerinde etkileri oldu. Ayrıca, spot ve türevlerin hacmi şimdi sadece yüzde 11’e geriledi. Bu, spot işlem gören her 11 ABD doları için türevlerde 100 ABD dolarının işlem gördüğü anlamına gelir. Bu, Mayıs 2022’den bu yana en düşük oran ve ‘saf spekülasyon’ işareti.

Coin Cover’ın direktörü Katharine Wooller şunları söyledi:

Bitcoin’in on ayın en yüksek seviyesi, bir kripto boğa piyasasının geri dönüşünü gördüğümüzün bir teyidi olmalı. 2023’ün başından bu yana, kripto pazarı, daha geniş sistemik sorunların göstergesi olan düzenleyici zorluklar ve kripto şirketlerinin çöküşü şeklinde düzenli bir kargaşayla karşı karşıya kaldı. Ancak buna rağmen, piyasa her şeye rağmen iyi performans göstermeye devam ediyor.

Geçmişi Arkasında Bırakmaya Çalışmak

Şimdiye kadar, bitcoin, yılın başından bu yana sadece beş ay geçtiği göz önüne alındığında, olağanüstü iyileşme belirtileri gösterdi. Para birimi, 2022’deki durgunluğu kesin olarak geride bırakmak için saflarda kolayca yükseliyor.

Önceki 12 ay boyunca, bitcoin değerinin yüzde 70’inden fazlasını kaybetti ve birim başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolardan sert bir şekilde düştü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!