Bitcoin fiyatı 29.300 dolara yükseldi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin her seferinde yüz dolarla yükseliş trendlerine ulaşıyor gibi görünüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, dün 29.100 $ direnç seviyesini kırdıktan sonra son zamanlarda 29.300 $ sabit fiyata dokundu.

Şimdi, büyük kripto para birimi şu anda bir kez daha toparlanma potansiyeli ile 29.200 dolardan destek buluyor.

Bitcoin haftayı psikolojik 30.000 $ seviyesinin üzerinde kapatabilir mi?

Yükseliş dalgaları toplanırken Bitcoin ivme kazanıyor

Basın tarihi itibariyle Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde %0,61’lik bir artışı yansıtan 29.272,64 $ seviyesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca Bitcoin, gelişen kripto para piyasasındaki hakimiyetini sağlamlaştırmaya devam etti ve o zamandan beri payını %47,1’e çıkardı.

Dikkat çekmek için yarışan 23.000’den fazla altcoine rağmen, Bitcoin hala birçok yatırımcı için ödül. Bu, son yedi gündeki haftalık eksi %0,26’lık unutulabilir performansa rağmen.

Deflasyonist çerçevesi nedeniyle, Bitcoin’in gücü, tekrarlayan enflasyona karşı korunmak için uzun vadeli potansiyelinde büyük ölçüde korunmuştur.

İlk hamle avantajı (FMA) göz önüne alındığında, 14 yaşındaki merkezi olmayan para birimi hala birçok kişinin favorisi.

Dijital varlık, fiyat artışına son 30 günde %3,78, son 90 günde %25,32 ve son 180 günde %39,84 ekledi.

Token ayrıca, dijital varlıklar için sert bir düzenleyici ortama rağmen etkileyici bir %76,73 ile yılbaşından bugüne (YTD) fiyat artışı için güçlü bir yeşil bölge performansını sürdürdü.

Bu ölçümler, Bitcoin’i ve bir bütün olarak kripto para birimi piyasasını çevreleyen kararlılığı gösterir.

Bununla birlikte, boğaların acil hedeflerini belirledikleri nokta, Bitcoin’in 30.000 $ fiyat sınırını aşıp aşamayacağıdır.

Bu nokta, dijital para biriminin birden çok kez sıçramasıyla güçlü bir direnç seviyesi olarak hizmet etti.

Güçlü teknik göstergeleri ile kripto uzmanları, yeterince yakında bir koruma değişikliği bekliyor.

28.549,42 dolarlık 50 günlük hareketli ortalama fiyatı (SMA), Bitcoin’in ticaret parkının ortasında bir çizgide olduğunu gösteriyor. Ek olarak, 21.825,37 $’lık 200 günlük yıllık SMA fiyatı, varlığın son iki hafta içinde ne kadar büyüme kaydettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, devam eden ralli göz önüne alındığında pek olası olmayan yoğun satış baskısı altında teslim olursa, Bitcoin sabitlenmiş 28.500 $ fiyat civarında rahatlıkla destek bulabilir.

Potansiyel giriş noktalarında daha fazla netlik arayan yatırımcılar için, Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) Osilatörü rakamı olan 54,48, Bitcoin’in hala yetersiz olduğunu gösteriyor ve bu da Bitcoin satın almak ve piyasayla birlikte toparlanmak için iyi bir zaman.

Varlığın Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) hala oluşum aşamasında. Bununla birlikte, boğalar popüler blockchain varlığı üzerindeki hol pozisyonlarını artırdıkça satın alma sinyali yavaş yavaş şekilleniyor.

Çekilmesi zor hat

Bitcoin’in son on buçuk yılda ortaya çıkışı, birçokları için ufuk açıcı ve birçok dünya hükümeti için bir tehdit oldu.

Yetersiz vergi politikalarıyla, giderek daha fazla yatırımcı, değerlerini korumalarına yardımcı olmak için kripto para birimlerinin kralına yöneliyor. Bununla birlikte, geleneksel finansal manzara, bir can alıcı nokta ile ortaya çıkmayı beklemiyor.

https://twitter.com/BitcoinNewsCom/status/1654576269026099203?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1654576269026099203%7Ctwgr%5E02c7c45f5f7f5f6eb5055cc919446293ff9e14ac%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fit.bitcoinethereumnews.com%2Fbitcoin%2Fbitcoin-price-climbs-to-29300%2F

Yakın tarihli bir yasayla Arjantin hükümeti, bankaların ödeme altyapıları aracılığıyla Bitcoin satın almalarına izin vermesini yasakladı.

Bu karar, son dönemde ekonomisini desteklemek için Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) aldığı mali yardımın ardından alındı.

Bu dış borç politikasına rağmen, Arjantin ekonomisi %104’lük bir enflasyon oranıyla mücadele ediyor ve bu da pek çok kişiyi hükümetin kötü kararını eleştirmeye zorluyor.

Ancak, bu son önlem kripto varlığına olan ilgiyi azaltmadı. Bunun yerine, Bitcoin kısa süre önce Arjantin’de tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı ve enflasyon azalmadan tırmanmaya devam ediyor.

Birçok ekonomiyi sarsan rekor enflasyonla Bitcoin, bu yıl önceki 69.000 $ ATH’sini yeniden ele geçirmek için bu zenginlik dalgasını kullanabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!