Bitcoin Etkinliği TAB Conf Yakında Atlanta’da Gerçekleşecek

Bitcoin Etkinliği TAB Conf Yakında Atlanta'da Gerçekleşecek
Bitcoin Etkinliği TAB Conf Yakında Atlanta'da Gerçekleşecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki kripto geliştiricisi, Georgia, Atlanta’da yeni bir bitcoin merkezli konferans kuruyor. Bu, başkentte son beş yıldır her yıl gerçekleşen TAB Conf toplantısının yeniden tasarlanmış hali olacak.

TAB Conf Neredeyse Burada

TAB Conf hala 2023’ün sonunda gerçekleşecek. Etkinlik, halkın kripto ile ilgili tartışmak ve duymak istedikleri belirli konuları önermelerine olanak tanıyor. Bu yeni konferans daha açık kaynaklı olacak ve geliştiricilerin zaman içinde tükendiğini düşündükleri bitcoin’in açık kaynaklı doğasıyla ilgili konulara yer verecek.

TAB Conf LLC’nin kurucu ortağı Brandon Iglesias, etkinlikle ilgili ilk fikirlerini bir röportajda verdi. Belirtti:

Herkes bir konu açabilir ve konular, bir sponsorun bize para vermeye karar vermesine veya bir kişinin toplulukta belirli bir statüye sahip olup olmamasına göre seçilmez. Sorunlar yalnızca liyakat temelinde seçilir.

Hem kendisi hem de kurucu ortağı Michael Tidwell, 2018’de TAB Conf’u geliştirdi. Etkinlik, başlangıçta daha fazla insanın büyüyen kripto alanıyla ilgilenmesini sağlamak için düzenledikleri uzun bir buluşma dizisi aracılığıyla kuruldu. Iglesias aynı zamanda merkezi olmayan depolama firması Storj’da ürün direktörü olarak görev yaparken, Tidwell (yakın zamanda satrancın bitcoin merkezli bir versiyonunu çıkaran) bitcoin oyun ve ödeme firması Zebedee’de altyapı direktörü olarak görev yapıyor .

İglesias, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Yaptığımız şey, insanların bir GitHub deposuna gitmelerini ve konferansta görmek veya konferansta vermek istedikleri atölye çalışmaları, paneller ve konuşmalar için fikirlerini göndermelerini sağlamak. Bunların hepsi halka açık ve şeffaf… Potansiyel konuşmacıların sorunlarına ayırdıkları ayrıntı düzeyi ve zaman gösterecek ve hangi konuların TAB Conf 2023 katılımcılarına en fazla değer katacağına karar vermemize yardımcı olacaktır. Diğerlerine kıyasla çok fazla konuşma veya emoji içeren bir konuyu seçmezsek, katılımcılar en azından şeffaf olur ve bizi sorumlu tutabilir.

Güçlü, Beş Yıllık Tarih

TAB Conf ilk çıktığında 500’den fazla katılımcının ilgisini çekti ve birkaç düzine konuşmacıya yer verdi. Bunlar arasında bitcoin çekirdek geliştiricileri Andrew Chow, Gloria Zhao ve Murch ve Pieter Wuille vardı. Bir geliştirici olan Jeremy Rubin, bitcoin akıllı sözleşmelerinin büyüyen dünyasından da bahsetti. O aşamada söz konusu sözleşmeler ağırlıklı olarak Ethereum ile ilişkilendiriliyordu.

Şimdiye kadar, her konferansta öne çıkacak gündemi belirleme işi etkinliğin organizatörlerinin omuzlarındaydı, ancak şimdi hem Iglesias hem de Tidwell, etkinliğin nasıl ve nerede yapılması gerektiğine karar vermede halkın daha fazla söz sahibi olmasına izin veriyor. Bunun, bitcoin’in demokratik doğasını daha öne ve merkeze getirdiğini söylüyorlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!