Başkan Biden, Fed'in Kilit Pozisyonları Için Adaylarını Açıkladı
Başkan Biden, Fed'in Kilit Pozisyonları Için Adaylarını Açıkladı

Başkan Biden, Fed'in Kilit Pozisyonları Için Adaylarını Açıkladı

ABD Başkanı Joe Biden, yeni Fed valisi ve ekonomist Philip Jefferson'ın başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere Federal Rezerv'deki kilit pozisyonlar için iki aday açıkladı.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed’in liderliğinin, ABD hükümetinin bir merkez bankası dijital para biriminin potansiyel ihracını nasıl ele aldığı üzerinde bir etkisi olabilir.

ABD Başkanı Joe Biden, yeni Fed valisi ve ekonomist Philip Jefferson’ın başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere Federal Rezerv’deki kilit pozisyonlar için iki aday açıkladı.

Başkan Biden, Beyaz Saray’dan 12 Mayıs’ta yaptığı bir duyuruda, Şubat ayında istifa eden Lyle Brainard’ın ardından bir sonraki merkez bankası başkan yardımcısı olarak Fed Başkanı Philip Jefferson’ı aday göstereceğini söyledi. ABD başkanı, eski ABD Çalışma Bakanlığı baş ekonomisti Adriana Coogler’ın Federal Rezerv yönetim kurulundaki boş koltuk için seçtikleri arasında olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca Fed Başkanı Lisa Cook’u tam bir dönem için yeniden aday gösterecek.

Başkan Biden, “Bu adaylar, bu işin partizan olmadığını, ancak maksimum istihdamı sağlamada, fiyat istikrarını sağlamada ve ülkemizin birçok finans kurumunu düzenlemede kritik bir rol oynayan bir iş olduğunu anlıyorlar.” dedi.

Adaylar, adayların Fed’de ilgili pozisyonlarını alabilmeleri için Senato’da tam bir oylamanın gerekli olduğu Kongre’ye gidecek. Partizanlık, Demokratların Senato’daki zayıf çoğunluğuna rağmen, Biden’ın seçimini yönlendiren bir faktör olabilir. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi Patrick McHenry, 12 Mayıs’ta yaptığı açıklamada adayı “deneyimli bir ekonomist” olarak nitelendirdi ve milletvekillerinin pozisyonları değerlendirildiğinde sorumlu tutulacaklarını söyledi.

Senato tarafından onaylanırsa, Jefferson 2036 yılına kadar mevcut valiliğinin bir parçası olarak Fed başkan yardımcısı olarak görev yapacakken, Coogler’ın 14 yıllık görev süresi 2037’de sona erebilir. Milletvekilleri tarafından onaylanmadığı takdirde Cook’un görev süresinin 2024’te sona ermesi bekleniyor.

Federal Rezerv Yönetim Kurulunda görev yaparken ailemin, arkadaşlarımın, meslektaşlarımın, akıl hocalarımın, eski öğrencilerimin, #EconTwitter arkadaşlarımın ve diğer birçok kişinin sevgisi, teşviki, desteği ve duaları için çok minnettarım. (1/2) https://t.co/cWcKN0btJy pic.twitter.com/OiE0LVfB7P

Lisa D. Cook (@drlisadcook) 31 Mayıs 2022

İLGİLİ: Fed, FedNow anında ödeme hizmetinin Temmuz ayında başlatıldığını doğruladı

Fed’in liderliği, özellikle bir merkez bankası dijital para biriminin potansiyel ihracıyla ilgili olarak, ABD hükümetinin kripto para birimleri ve blockchain’i nasıl değerlendirdiğini etkileyebilir. Federal olarak yayınlanan bir CBDC’nin savunucuları, doların dünyanın rezerv para birimi olarak güçlenmesine yardımcı olabileceğini söylerken, bazıları gizlilik endişeleri nedeniyle dijital dolara saldırdı.

Florida’da Vali Ron DeSantis, teknolojinin “Amerikalıların gözetimi ve Amerikalıların davranışlarının kontrol edilmesi” ile ilgili olduğunu iddia ederek eyaletin CBDC yasağını imzaladı. Kuzey Carolina Temsilciler Meclisi, 3 Mayıs’ta CBDC ödemelerini yasaklayan ve Federal Rezerv’in eyaleti herhangi bir dijital dolar pilotuna dahil etmesine izin vermeyen benzer bir yasa tasarısını kabul etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!