Almanya’daki Bankalar Artık BTC Satacak ve Alacak

Almanya'daki Bankalar Artık BTC Satacak ve Alacak
Almanya'daki Bankalar Artık BTC Satacak ve Alacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’da DWP Bank olarak bilinen yeni bir platform görücüye çıktı. Amacı? Almanya’daki yaklaşık 1.200 bankaya bitcoin ve dijital para birimlerine erişim sağlamak.

Almanya ve Kripto Yakında Elele Gidecek

Bu yazıyı yazdığım sıralarda Amerika’yı etkileyen bankacılık krizi sadece ABD’de yaşanmıyor, Atlantik boyunca 3.000 mil yayıldı ve aynı zamanda Avrupa için de sorunlara neden oluyor. Örneğin, Credit Suisse’e bakın . UBS, kurumu kurtarmak için gerekenlere sahip olduğuna karar verene kadar, şirketin başı ciddi şekilde beladaydı. Bir durgunluk içinde olmadığımızı düşünen herkesin “durgunluk” tanımına bakması ve her şeyin göründüğü kadar iyi olmadığını kendi kendine doğrulaması gerekiyor.

Bu nedenle, Almanya gibi ülkelerin birdenbire bitcoin ve diğer dijital varlıklara el koymak istemesi, belki de bankaların hepimizin inandırıldığı kadar istikrarlı olmadığının ve bu nedenle bitcoin ve diğer dijital varlıkları getirmek istediklerinin bir işaretidir. fiat para birimlerinin ve o zamandan beri onları başarısızlığa uğratan kurumların “istikrarından” kaçınmak için diğer alternatif varlıklar.

DWP Bank artık platformuna bağlı Almanya’daki tüm bankaların standart çevrimiçi bankacılık faaliyetlerini sürdürürken BTC birimleri alıp satmasına izin verecek. DWP Bank’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

DWP Bank, geleneksel menkul kıymetler işi dünyasını dijital varlık ticareti dünyasıyla birleştirmek istiyor. Bu amaçla, yaklaşık 1.200 banka ve tasarruf bankasıyla kurulan arayüzlerle Alman finans piyasasındaki merkezi konumunu kullanıyor ve portföyünü yeni varlıkların alım satımını ve saklanmasını içerecek şekilde genişletiyor.

Şirketin CEO’su Heiko Beck de bankanın kripto tekliflerini ve hizmetlerini önümüzdeki gelecekte genişletmeyi planladığını iddia ederek iki sentini karışıma attı. Bahsetti:

Dijitalleştirilmiş varlıklar gelecekte giderek daha önemli hale gelecek. Bu nedenle, bu alandaki hizmet yelpazemizi genişletiyor ve portföyümüzü burada ortaya çıkacak gelecekteki fırsatlara daha yakından odaklıyoruz.

Yeni platform, DWP Bank’ın bir müşterisi olan MLP Banking AG tarafından test edildi. MLP ile hesap ve menkul kıymetler mutabakatı başkanı Paul Utzat şunları söyledi:

MLP müşteri portalımızda, mevcut varlık yönetimi teklifimize mantıklı bir ektir.

Banka Durumu Kötüleşiyor mu?

Amerika’daki bankacılık sorunları üç ayrı kurumun (Silvergate, Silicon Valley ve Signature) kapılarını kalıcı olarak kapatmasına neden oldu. Bunun büyük ölçüde 2022’deki artan faiz oranları ve bu bankaların övündüğü iddia edilen kripto para bağları ile ilgisi var. Hepimizin hatırladığı gibi, birçok varlık geçen yılın aylarında fiyatlarının düştüğünü ve yandığını gördü.

Almanya, Kripto Vadisi’ne ev sahipliği yapan İsviçre ile birlikte Avrupa’nın en kripto dostu ülkelerinden biri seçildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!