ABD'li kredi kartı şirketi Petal, 35 milyon dolarlık yeni fon sağladı, Prism Data'yı çıkardı

New York merkezli kredi kartı şirketi Petal, Valar Ventures liderliğindeki bir fonlama turunda 35 milyon dolar elde etti ve ayrıca B2B odaklı veri altyapısı ve analitiği yan kuruluşu Prism Data'dan ayrıldı.

ABD'li kredi kartı şirketi Petal, 35 milyon dolarlık yeni fon sağladı, Prism Data'yı çıkardı
ABD'li kredi kartı şirketi Petal, 35 milyon dolarlık yeni fon sağladı, Prism Data'yı çıkardı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansman turuna katılan diğer yatırımcılar arasında Story Ventures, Core Innovation Capital ve RiverPark Ventures yer alıyor. Tur aynı zamanda Synchrony ve Samsung Next’in stratejik yatırımlarını da içeriyor.

2016 yılında kurulan Petal, daha önce hiç kredi kullanmamış veya çok az veya hiç kredi geçmişi olmayan kişilere odaklanarak, WebBank tarafından verilen Visa kredi kartlarına erişim sağlayarak insanların kredi puanlarını oluşturmalarına yardımcı olur.

Firma, diğer finansal hizmet sağlayıcılarının kredi karar verme sürecini iyileştirmelerine ve erişimi genişletmelerine yardımcı olmak için otomatik nakit akışı sigortalama altyapısından yararlanmalarını istediği için, açık bankacılık altyapısı ve kredi puanlama için veri analitiği sağlayan Prism Data’yı ayırmaya karar verdiğini açıkladı. kredi için.

Şirket, sigortalama altyapısının kredi değerliliğini “yalnızca geleneksel kredi puanlarına ve raporlarına güvenmek yerine” tüketici kazanç, tasarruf ve harcama eğilimleri dahil olmak üzere bankacılık geçmişine dayalı olarak ölçtüğünü söylüyor.

Yeni yatırım, Petal ve Prism Data arasında bölünecek ve varlıkları ölçeklendirmek ve ” inovasyonu teşvik etmek” için kullanılacak.

Petal, bugüne kadar tüketicilere yaklaşık 400.000 kredi kartı dağıttığını ve 2022’de 100.000’in üzerinde onaylandığını söylüyor. Ayrıca, 2024’te karlılık elde etmek amacıyla geçen yıl yıllık 80 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğini iddia ediyor.

Yeni finansmanla, Petal şimdi yaklaşık 300 milyon $ öz sermaye ve 450 milyon $’dan fazla borç finansmanı topladı. Geçen Ocak ayında, D Serisi turda 800 milyon $ değerinde 140 milyon $ güvence altına aldı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!