5 Mayıs Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, PEPE, TRX

5 Mayıs Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, PEPE, TRX
5 Mayıs Kripto Fiyat Analizi: ETH, XRP, ADA, PEPE, TRX
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Pepe ve Tron’a daha yakından bakıyoruz.

Ethereum (ETH)

Bu hafta, Ethereum 1.800 $ desteğini yeniden test etti. Alıcılar güç gösterdi ve fiyatın düşmesine izin vermedi, bu nedenle ETH düşük oynaklık nedeniyle kendisini geçen hafta ile aynı seviyede buldu.

Bu kripto para birimi için mevcut hedef, aynı zamanda önemli bir psikolojik seviye olan 2.000 dolar. Nisan ayında ETH, bunun üzerine çıkmayı başardı, ancak satıcılar fiyat hareketini devraldıktan sonra hızla zemin kaybetti. 2.000 doların üzerine bir başka kırılma oldukça yükseliş olabilir, ancak şu anda momentum yok.

İleriye bakıldığında, Ethereum önümüzdeki hafta güçlenmek için iyi bir temel buldu. Alıcılar piyasaya geri dönerse, kilit direncin yeniden test edilmesi yakın görünüyor.

Ripple (XRP)

XRP kırmızıda ve son yedi günü %1,5 kayıpla kapattı. Fiyat, kilit desteği 43 sentte test etme yolunda görünüyor. Bu, XRP’nin bu desteği ikinci kez test etmesi olacak ve alıcılar geri gelmezse düşüş eğilimine girebilir.

Ana direnç 48 sentte yeterince uzakta. MACD ve RSI gibi momentum göstergeleri de düşüş eğilimi gösteriyor ve RSI 50 işaretinin altına düşüyor. XRP’nin Nisan ayında fiyatı 50 sentin üzerinde tutamaması düşüş sinyaliydi ve piyasa tepki vermekte tereddüt etmedi.

İleriye bakıldığında, ayılar şu anda üstün görünüyor ve kilit desteğin bozulması kripto para birimini sonraki 40 sente itebilir.

Cardano (ADA)

Cardano, yakında çözülmesi muhtemel olan bir düşüş baş ve omuz modeli oluşturdu. Onaylanırsa, fiyatın daha da düşebileceği anlamına gelir. ADA ayrıca geçen hafta değerlemesinin %5,4’ünü kaybetti.

38 sentteki kilit destek, önümüzdeki haftalarda fiyat hareketini belirleyeceği için bu kripto para birimi için önemlidir. Ayılar şu anda üstün görünüyor, ancak işler yine de her iki yönde de gidebilir.

Geleceğe bakıldığında, fiyat kilit desteklere yaklaştıkça volatilitenin artması bekleniyor. Alıcılar bu önemli seviyeyi savunamazlarsa ADA daha da 35 sente doğru kayabilir. Alıcıların ani bir geri dönüş yapması durumunda kilit direnç 41 sentte bulunuyor.

Pepe (PEPE)

Geçtiğimiz birkaç haftanın yıldızı, Shiba Inu ve Dogecoin’in ilk günlerinden beri görülmemiş bir parabolik ralli yaşayan PEPE oldu. Yalnızca geçen hafta, PEPE %600’den fazla artmayı başardı. Bu muhteşem performans, meme paralarının yarattığı heyecanın üstüne geliyor.

Bu performansa rağmen alıcılar, satın almayı ertelerlerse son derece dikkatli olmalıdır çünkü bu boğa koşusunun ne kadar süreceğini kimse bilemez. Eninde sonunda piyasa dengesi alt üst olacak ve ardından çıkışlara hücum olacaktır.

İleriye bakıldığında, PEPE şu ya da bu şekilde ilgi odağı olmaya devam edecek ve DOGE, SHIB veya FLOKI gibi diğer meme coin’lerin üzerinde uzun bir gölge bıraktı.

Tron (TRX)

Tron, geçen hafta olağanüstü bir performansla piyasa katılımcılarını şaşırttı ve çoğu altcoin kırmızıda iken %6,3’lük bir fiyat artışı kaydetti. Mevcut direnç 8 sentte bulunuyor ve fiyatın bu seviyeye gelene kadar yükselişini sürdürmesi muhtemel.

Tron için yükseliş trendi Kasım 2022’de başladı ve şimdiye kadar rallisini sürdürmeyi başardı. Mevcut destek 6 sentte ve momentum göstergeleri pozitife döndü. Örneğin, Daily MACD dün yükseliş eğilimi gösterdi. Bu önemli.

İleriye bakıldığında, TRX’in önümüzdeki günlerde daha da yükselmesi muhtemeldir. 8 sentteki direnç, bir sonraki büyük engel gibi görünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Dijital Para Haberler, Kripto En Güncel ve Detaylı Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!